ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הסכמה מדעת

  קיימת חובה לקבל הסכמה מראש (לגבי חולים חיים) לצורך אבחון, טיפול, השתלת איברים, מטרות מחקר, חשיפת רשומות רפואיות וצורכי הוראה ורפואה-משפטית. ביחס למתים בכל הנוגע לנתיחה פתולוגית שלאחר המוות, ניתוח רפואי-משפטי שלאחר המוות, השתלת איברים (ליורשים חוקיים), ולגילוי תיק רפואי, חשוב שתתקבל הסכמה מדעת של החולה. הסכמה יכולה להינתן בדרכים הבאות:

  • הסכמה מפורשת: היא עשויה להיות בעל פה או בכתב. למרות ששתי קטגוריות ההסכמות הללו הן בעלות ערך שווה, הסכמה בכתב יכולה להיחשב כעולה יותר בגלל ערכה הראייתי.
  • הסכמה משתמעת: הסכמה משתמעת עשויה להשתמע מהתנהגות המטופל.
  • הסכמה שבשתיקה: הסכמה שבשתיקה פירושה הסכמה משתמעת מובנת מבלי שנאמרה.
  • הסכמה פונדקאית: הסכמה זו ניתנת על ידי בני משפחה. ככלל, בתי המשפט קבעו כי הסכמה של בני משפחה באישור בכתב של 2 רופאים מגנה מספיק על האינטרס של המטופל.
  • נעשה שימוש גם בהסכמה מוקדמת,
  • הסכמה מוקדמת הוא ההסכמה שניתנה על ידי המטופל מראש.
  • הסכמה של מיופה כוח מעידה על הסכמה שניתנה על ידי אדם מורשה.

  כפי שהוזכר קודם לכן, הסכמה מדעת המתקבלת לאחר הסבר על כל הסיכונים ותופעות הלוואי האפשריות עדיפה על כל שאר צורות ההסכמה.

  טיפול ללא הסכמה מדעת מהווה ברב המיקרים עילה לתביעת נזיקין. ייצוין כי במקרה של טיפול דחוף הנועד להציל חיים לא נידרשת הסכמה מדעת.

  איך לבחור משרד עורכי דין מקצועי בתחום

  יש לבחור עורך דין, המתמחה בתביעות של רשלנות רפואית, משרד בוטיק קטן בו תקבלו יחס אישי, ישבו איתכם ויבחנו את כל הגורמים מסביב, על מנת לבחון את ההליכים הרפואיים שבוצעו  וכן את ההליכים שלא בוצעו על מנת להבין במדויק את טיבה של הרשלנות הרפואית. כלומר עורך דין שיסתכל על המקרה מזווית הראיה של הלקוח בלבד.

  משרדנו רגינה דובינסקי הינו בעל הבנה וידע בתחום רשלנות רפואית, ויכול להאריך באמצעות צוות היועצים המקצועי שלנו את חומרת הפגיעה, בנוסף לכך אנו נותנים גם שירותי עורך דין נכות כללית.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין באינטרנט
   דילוג לתוכן